Bölöni magyar életműve
Sőt már játékosként is kiemelkedett, hiszen Puskás Ferenc óta ő az egyetlen BEK-győztes futballistánk.
A liberális intoleranciának párja nincsen.
„A 444 könnyen művelt zöldművese tollhegyére tűzte XVI. Benedek hitvédelmi munkásságát. A szövegből két dolog ordít: 1) halvány lila segédfogalma sincs a katolikus hitről, viszont 2) munkál benne a puritánoktól örökölt haladár-liberális hév (segítségül: »inkvizítori« hevület). Néhány gyöngyszemet kiszedek belőle, hogy neked már ne kelljen.
»Ratzinger számos nem csak az egyház, de az állam és a társadalom életét alapvetően meghatározó kérdésben olyan mereven konzervatív álláspontot foglalt el, amit még a párbeszédre való nyitottságát hangsúlyozó látványos, de felszínes gesztusai sem tudtak zárójelbe tenni.«
Fájdalom - az egyház alapvetően egy »konzervatív« (gyk. »megőrző«) intézmény. A mindenféle hülye divatok képviseletére ott vannak nekünk a liberálisok, például a szerző. És vannak nekik is dogmáik, például a »párbeszédre való nyitottság", mintha ez önmagában erény lenne.
»Eddig sem volt titok, hogy a hazai katolikus egyház vezetőihez sokkal közelebb állt a Ratzinger képviselte konzervatív, reformellenes irány, mint Ferenc pápa világ felé forduló, az egyház köldöknéző attitűdjével szemben kritikus szemlélete. Erdő Péter érsek szerint egyenesen korunk legnagyobb katolikus teológusa távozott. Orbán Viktor pedig hangsúlyozta, hogy Ratzingernek a hitről, a család szentségéről és a közös keresztény gyökereink védelméről vallott nézetei erősen befolyásolták nézeteit.«
A rossz hír az, hogy a liberális teológiával (=muciológia) szembeni »szentségtöréseket« Ferenc pápa is elkövette, azóta nem is annyira rajongják a haladárok. De csak sorjában.
(...)
A katolicizmus tekintélyelvű és hierarchikus. Van ezer más irányzat, amelyik »demokratikus«, meg miegymás. (És ott vannak a liberális demokraták is, bár dogmáik nekik is vannak, tekintélyeik meg pláne, ahhoz képest a katolikus tekintély kutyafüle.)
A liberális intoleranciának párja nincsen: egyszerűen képtelenek elfogadni, hogy van olyan intézmény, szellem, gondolkodás a világban, amelyik nem alkalmazkodik hézagmentesen az ő dogmáikhoz. Ha annak idején a progresszívek irányították volna az inkvizíciót, biztosan mindenkit kivégeznek.”
Fotó: GABRIEL BOUYS / AFP